• ROK SZKOLNY 2023/2024

• Nasza placówka jest miejscem, w którym wychowujemy, uczymy i opiekujemy się dziećmi w wieku przedszkolnym. Dbamy o bezpieczeństwo naszych wychowanków, stwarzamy sytuacje wychowawcze, które uczą tolerancji, przynależności narodowej, odpowiedzialności, szacunku dla innych, umiejętności wyrażania własnych emocji, twórczego myślenia.

Wykorzystujemy w tym celu różnorodne i innowacyjne metody i formy pracy, zabawę,  żywy kontakt ze sztuką, działalność  plastyczno-techniczną, spotkania z ludźmi świata kultury, sztuki oraz kontakty z przedstawicielami różnych zawodów.

Każde dziecko jest dla nas ważne!

Jest dla nas indywidualnością. Robimy wszystko, aby czuło się bezpieczne i szczęśliwe oraz pomagamy mu poznać siebie, stać się samodzielnym i otwartym na świat człowiekiem. Ponadto przekazujemy mu wiedzę, w jaki sposób dbać o zdrowie i sprawność fizyczną.

Dzieci kończące nasze przedszkole są otwarte, twórcze i spontaniczne. Znają siebie i swoje możliwości, szanują odrębność innych. Radzą sobie w sytuacjach trudnych, umieją rozwiązywać problemy i są dobrze przygotowane do podjęcia obowiązku szkolnego.

Do realizacji naszych założeń wykorzystujemy otaczające nas bogactwo naszej "małej ojczyzny"